ONLINE PORTFÓLIO & OSOBNÁ WEB STRÁNKA

Vitajte! & Vďaka za návštevu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografia

Autorské práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.sk

Popis fotografie

Mačky patria do obľúbenej čeľade Felidae, ktorá je známa svojimi poľovníckymi schopnosťami. Mačky sú často domestikované ľuďmi a mačky chované v domácnostiach sú všeobecne známe ako domáce mačky. Na rozdiel od domestikovaných psov sa mačky radi voľne túlajú a nevyžadujú samostatný dom. Ticho sa zakrádajú bez toho, aby narobili veľa hluku. Mačky sa živia škodcami, ako sú šváby, jašterice, potkany a žaby. Sú dosť zručné v chytaní rýchlych škodcov, ako sú potkany, a majú ostré pazúry, ktorými dobývajú svoju korisť. Malé mačky sa nazývajú mačiatka a sú celkom milé. Radi sa hrajú s inými mačkami a ľuďmi, ktorí ich obklopujú. Mačiatka majú hravú a priateľskú povahu a svoje lovecké schopnosti často prejavujú pri zápasení so svojimi súrodencami. Novonarodené mačiatka zostávajú v blízkosti svojej matky asi 2 až 3 týždne. Keď začnú rásť, snažia sa zoznámiť sa s okolím a začnú skúmať svoje prostredie. Mačky majú silný zrak a vidia veci jasne, aj keď je tma. Majú tiež silný čuch, ktorý im umožňuje vystopovať korisť alebo hľadať potravu. V podstate mačky radi jedia potraviny, ako sú ryby, mäso, vajcia a mlieko. Živia sa tiež vegetariánskymi potravinami a väčšina domácich mačiek žije na zmiešanej strave. Mačky sa nemusia správať priateľsky k iným domácim miláčikom, ako sú vtáky a ryby. Vtáky ako papagáje sa často boja mačiek. Niektoré dobre vycvičené mačky sa však držia ďalej od iných domácich zvierat a neobťažujú sa nikoho vyrušovať. Niektoré mačky sú celkom domácke a radi trávia čas vo vnútri. Väčšina mačiek sa však vykradne a pokúsi sa spriateliť s inými túlavými mačkami. Je to celkom prirodzené a nemôžu si pomôcť.

O mne
Kľúčové slová pre túto fotografiu
TIP:
Kliknutím na jednotlivé kľúčové slová alebo slovné spojenia môžete spustiť vyhľadávanie ďalších fotografií, ktorých popis obsahuje hladaný text.
Fotovýbava použitá na odfotografovanie tejto fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektív: Zuiko Digital 40-150mm/3.5-4.5

Slnečná clona: LH-61D

Informácie o možnom voľnom použití tejto náhľadovej fotografie

Chceli by ste použiť túto náhľadovú fotografiu o maximálnej veľkosti 600x504 pixelov na vašich web stránkach a on-line projektoch úplne zadarmo? Môžete tak urobiť bez akýchkoľvek obáv a úplne legálne. Jedinou nutnosťou je uvedenie aktívnej (klikateľnej) spätnej linky na tieto stránky (jareso.sk), niekde v rámci vašich stránok a dodržiavanie autorského zákona v plnom rozsahu.

Dostupné rozmery
Tento náhľad
0.3 MP
600 x 504 pix
IBA PRE WEB
Nákup & Stiahnutie

Nestačí vám rozlíšenie ktoré je dostupné zdarma? Chceli by ste si prezrieť túto fotografiu vo vyššom rozlíšení? Kúpiť a okamžite si ju stiahnuť? Nie je nič jednoduchšie. Stačí stlačiť toto tlačidlo ktoré vás okamžite prenesie do náhľadovej sekcie tejto fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registrácii v mikrofotobanke Dreamstime si dokonca môžete túto fotografiu nezáväzne prezrieť aj vo vysokom rozlíšení a stiahnuť si bezplatne jej kompozičný náhľad. Ľahko sa tak pred definitívnym rozhodnutím o nákupe, dopredu uistíte o vhodnosti tejto fotografie pre váš projekt.


Dostupné rozmery
Extra malý
0.17 MP
480 x 360 pix
Malý
0.48 MP
800 x 600 pix
Stredný
4.08 MP
2333 x 1750 pix
Maximum
8.17 MP
3299 x 2475 pix
MOJE PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2024 | Všetky práva vyhradené.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka spoločnosti JARESO s.r.o. | Web beží na serveroch: WEBGLOBE
Všetky ostatné ochranné známky, logá a autorské práva sú majetkom príslušných vlastníkov.