ONLINE PORTFÓLIO & OSOBNÁ WEB STRÁNKA

Vitajte! & Vďaka za návštevu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografia

Autorské práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.sk

Popis fotografie

Pohľad na unikátny vodný mlyn s pílou v Kvačianskej Doline, ktorá je prírodnou formáciou v Chočských Vrchoch v Národnej prírodnej rezervácii na severnom Slovensku. Táto chránená drevená stavba sa nachádza uprostred pokojného hlbokého údolia so zelenými ihličnatými stromami a strmými horskými stenami v pozadí. Je to jeden z dvoch vodných mlynov v oblasti Kvačianskej Doliny nazývanej Oblazy. Budova mlynu s pílou, ktorú možno vidieť na tejto fotografii sa nachádza v dolnej časti údolia a je nazývaná Dolný mlyn, alebo aj Brunciakovský Mlyn. Pred mlynom pokojne tečie krištáľovo čistý horský potok, ktorý je tvorený sútokom miestnych potôčikov Hutianka a Borovianka. Píla Brunciakovský mlyn bola postavená v národnom parku Oblazy na konci 19. storočia. Najskôr bol mlyn vo vlastníctve obce Veľké Borové, až pokiaľ ho nekúpil František Brunciak v roku 1931. Píla prosperovala a bola čiastočne využívaná aj po druhej svetovej vojne, ale potom bol mlyn násilne uzatvorený štátom. Jeho posledný majiteľ František Brunciak, ktorý bol v roku 1955 nútený mlyn nedobrovoľne opustiť, úplne znefunkčnil väčšinu jeho súčastí predtým než odišiel. Mlyn s pílou potom pomaličky hrdzaveli a chátrali. Avšak vďaka príslušníkom Slovenskej únie ochrany prírody a krajiny (SZOPK) je teraz Brunciakovský mlyn vo veľmi dobrom stave a opäť plne funkčný. Celá budova píly a mlynu je postavená na vrchole kamenného muriva tesne nad prúdom vody a je prevádzkovaná presne tak, ako boli v minulosti prevádzkované podobné stavby, s mlynským kolesom poháňaným silou vody. K mechanizmu mlynského kolesa je pripojené aj elektrické dynamo, ktoré súži k výrobe elektrickej energie pre potreby mlynu. Brunciakovský mlyn a píla je otvorený pre turistov a je to určite jedno z miest, ktoré sa oplatí navštíviť počas letnej turistiky na Slovensku.

O mne
Kľúčové slová pre túto fotografiu
TIP:
Kliknutím na jednotlivé kľúčové slová alebo slovné spojenia môžete spustiť vyhľadávanie ďalších fotografií, ktorých popis obsahuje hladaný text.
Fotovýbava použitá na odfotografovanie tejto fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektív: Zuiko Digital 14-45mm/3.5-5.6

Slnečná clona: LH-61

Statív: Velbon CX 540

Informácie o možnom voľnom použití tejto náhľadovej fotografie

Chceli by ste použiť túto náhľadovú fotografiu o maximálnej veľkosti 600x504 pixelov na vašich web stránkach a on-line projektoch úplne zadarmo? Môžete tak urobiť bez akýchkoľvek obáv a úplne legálne. Jedinou nutnosťou je uvedenie aktívnej (klikateľnej) spätnej linky na tieto stránky (jareso.sk), niekde v rámci vašich stránok a dodržiavanie autorského zákona v plnom rozsahu.

Dostupné rozmery
Tento náhľad
0.3 MP
600 x 504 pix
IBA PRE WEB
Nákup & Stiahnutie

Nestačí vám rozlíšenie ktoré je dostupné zdarma? Chceli by ste si prezrieť túto fotografiu vo vyššom rozlíšení? Kúpiť a okamžite si ju stiahnuť? Nie je nič jednoduchšie. Stačí stlačiť toto tlačidlo ktoré vás okamžite prenesie do náhľadovej sekcie tejto fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registrácii v mikrofotobanke Dreamstime si dokonca môžete túto fotografiu nezáväzne prezrieť aj vo vysokom rozlíšení a stiahnuť si bezplatne jej kompozičný náhľad. Ľahko sa tak pred definitívnym rozhodnutím o nákupe, dopredu uistíte o vhodnosti tejto fotografie pre váš projekt.


Dostupné rozmery
Extra malý
0.17 MP
480 x 360 pix
Malý
0.48 MP
800 x 600 pix
Stredný
3 MP
2000 x 1500 pix
Maximum
3 MP
2000 x 1500 pix
MOJE PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2024 | Všetky práva vyhradené.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka spoločnosti JARESO s.r.o. | Web beží na serveroch: WEBGLOBE
Všetky ostatné ochranné známky, logá a autorské práva sú majetkom príslušných vlastníkov.