ONLINE PORTFÓLIO & OSOBNÁ WEB STRÁNKA

Vitajte! & Vďaka za návštevu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografia

Autorské práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.sk

Popis fotografie

Ježko je ostnaté zviera, ktoré patrí do podčeľade Erinaceinae. Ježkovia sú rôznych typov a rodov. Doteraz bolo identifikovaných približne 17 rôznych druhov tohto zvieraťa. Všetky pochádzajú z rôznych častí Ázie, Nového Zélandu, Európy a Afriky. Hovorí sa, že ježkovia sú potomkovia gymnusov a rejsov. Za posledných 15 miliónov rokov si však tieto cicavce osvojili určité zmeny. Ježek je nočný tvor, ktorý vedie život hmyzožravca. Rovnako ako dikobraz má po celom tele rysy podobné tŕňom. Tieto ostnaté znaky fungujú ako hlavný nástroj na ochranu pred inými zvieratami. Ježko má ňufák, ktorý sa podobá prasiatku. Okrem toho sa často nachádzajú v blízkosti živých plotov. Takto získal ježko svoje meno asi pred 500 rokmi. Toto ostnaté zviera má aj iné mená a často sú označované ako ježkovia, ošípané a ošípané zo živého plotu. Chrbty ježka sú samozrejme ostré a vyrobené z keratínu. Tieto ostne sa používajú ako zbraň na útoky na iné zvieratá, ktoré sa pokúšajú loviť ježkov. Zatiaľ čo tŕne môžu skutočne bolieť, nie sú vôbec ostnaté ani jedovaté. Mláďa ježka má menšie ostne a ako rastie, nové ostne nahrádzajú tie staré. Tento proces je známy ako "quilling". Tieto ostne sú dosť silné a odpadávajú len vtedy, keď zviera príliš ochorie alebo sa stane obeťou stresu. Na ježka často útočia vlci, líšky a mangusty. Pri napadnutí ježkovia sa bránia alebo sa snažia utiecť. Niekedy sa môžu zrolovať, aby vytvorili guľovitú štruktúru, úplne obklopenú tŕňmi. Rôzne druhy ježkov majú rôzne druhy nepriateľov. Niektoré druhy, ktoré sa vyskytujú v lesoch, sú často napadnuté fretkami a vtákmi, ako sú sovy. Ježci cez deň spia a v noci sa stávajú aktívnymi. Ak teda cez deň hľadáte jedného z nich, možno ho nájdete spať za kríkom alebo skalou.

O mne
Kľúčové slová pre túto fotografiu
TIP:
Kliknutím na jednotlivé kľúčové slová alebo slovné spojenia môžete spustiť vyhľadávanie ďalších fotografií, ktorých popis obsahuje hladaný text.
Fotovýbava použitá na odfotografovanie tejto fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektív: Zuiko Digital 40-150mm/3.5-4.5

Slnečná clona: LH-61D

Informácie o možnom voľnom použití tejto náhľadovej fotografie

Chceli by ste použiť túto náhľadovú fotografiu o maximálnej veľkosti 600x504 pixelov na vašich web stránkach a on-line projektoch úplne zadarmo? Môžete tak urobiť bez akýchkoľvek obáv a úplne legálne. Jedinou nutnosťou je uvedenie aktívnej (klikateľnej) spätnej linky na tieto stránky (jareso.sk), niekde v rámci vašich stránok a dodržiavanie autorského zákona v plnom rozsahu.

Dostupné rozmery
Tento náhľad
0.3 MP
600 x 504 pix
IBA PRE WEB
Nákup & Stiahnutie

Nestačí vám rozlíšenie ktoré je dostupné zdarma? Chceli by ste si prezrieť túto fotografiu vo vyššom rozlíšení? Kúpiť a okamžite si ju stiahnuť? Nie je nič jednoduchšie. Stačí stlačiť toto tlačidlo ktoré vás okamžite prenesie do náhľadovej sekcie tejto fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registrácii v mikrofotobanke Dreamstime si dokonca môžete túto fotografiu nezáväzne prezrieť aj vo vysokom rozlíšení a stiahnuť si bezplatne jej kompozičný náhľad. Ľahko sa tak pred definitívnym rozhodnutím o nákupe, dopredu uistíte o vhodnosti tejto fotografie pre váš projekt.


Dostupné rozmery
Extra malý
0.17 MP
480 x 360 pix
Malý
0.48 MP
800 x 600 pix
Stredný
4.08 MP
2333 x 1750 pix
Maximum
8.17 MP
3299 x 2475 pix
MOJE PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2024 | Všetky práva vyhradené.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka spoločnosti JARESO s.r.o. | Web beží na serveroch: WEBGLOBE
Všetky ostatné ochranné známky, logá a autorské práva sú majetkom príslušných vlastníkov.