ONLINE PORTFÓLIO & OSOBNÁ WEB STRÁNKA

Vitajte! & Vďaka za návštevu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografia

Autorské práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.sk

Popis fotografie

Pohľad na Budatínsky zámok čiastočne ukrytý za múrom kamenného opevnenia, počas jasného dňa na jar s mäkkými bielymi mrakmi vznášajúcimi sa na modrej oblohe. V prednej časti hradu je v miernom tieni tmavá trávnatá plocha parku s tromi stromami rôznych výšok a masívnou hradbou, ktorá obklopuje časť zámku. Budatínsky zámok, bol pôvodne hrad postavený v 13. storočí. Hrad bol vystavaný veľmi blízko pri sútoku riek Kysuca a Váh v mieste, kde bolo vyberané mýto. Tento hrad bol pôvodne postavený ako pevnosť na ochranu mýtnej stanice a proti prípadným útokom. Hrad bol pôvodne kráľovská pevnosť, avšak na počiatku 14. storočia ho získal Matúš Čák Trenčiansky (maďarsky: Csáky (III) Máté). V roku 1487 Gašpar Suňog (maďarsky: Gaspar Szunyogh) prevzal vlastníctvo hradu, kde on a jeho potomkovia žili až do začiatku 19. storočia. V 16. storočí bola vykonaná renovácia hradu, ktorá mu dala renesančný vzhľad. Na začiatku 18. storočia boli Suňogovci (maďarsky: Szunyogh) nútení k ďalšiemu opevňovaniu hradu, keď z juhu krajiny hrozili turecké výpady. V roku 1798 zomrel Ján Suňog, posledný mužský potomok z rodu Suňogovcov. Budatín sa tak dostal do držby jeho dcéry Jozefíny, ktorá sa vydala Antona Čákyho (maďarsky: Csáky). Počas revolučných časov v rokoch 1848 a 1849 bol hrad ťažko poškodený, ale poškodenia boli neskôr v roku 1870 opravené. Do roku 1945 tento hrad zostal vo vlastníctve rodiny Čákyovcov, ktorá tam žila. Dnes v Budatínskom zámku sídli Považské múzeum v ktorého priestoroch sú dostupné rôzne expozície. Tento zámok sa nachádza neďaleko mesta Žilina na severnom Slovensku a rozhodne stojí za návštevu.

O mne
Kľúčové slová pre túto fotografiu
TIP:
Kliknutím na jednotlivé kľúčové slová alebo slovné spojenia môžete spustiť vyhľadávanie ďalších fotografií, ktorých popis obsahuje hladaný text.
Fotovýbava použitá na odfotografovanie tejto fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektív: Zuiko Digital 14-45mm/3.5-5.6

Filter: Sigma Wide Circular Polarizing Filter 58mm

Informácie o možnom voľnom použití tejto náhľadovej fotografie

Chceli by ste použiť túto náhľadovú fotografiu o maximálnej veľkosti 600x671 pixelov na vašich web stránkach a on-line projektoch úplne zadarmo? Môžete tak urobiť bez akýchkoľvek obáv a úplne legálne. Jedinou nutnosťou je uvedenie aktívnej (klikateľnej) spätnej linky na tieto stránky (jareso.sk), niekde v rámci vašich stránok a dodržiavanie autorského zákona v plnom rozsahu.

Dostupné rozmery
Tento náhľad
0.4 MP
600 x 671 pix
IBA PRE WEB
Nákup & Stiahnutie

Nestačí vám rozlíšenie ktoré je dostupné zdarma? Chceli by ste si prezrieť túto fotografiu vo vyššom rozlíšení? Kúpiť a okamžite si ju stiahnuť? Nie je nič jednoduchšie. Stačí stlačiť toto tlačidlo ktoré vás okamžite prenesie do náhľadovej sekcie tejto fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registrácii v mikrofotobanke Dreamstime si dokonca môžete túto fotografiu nezáväzne prezrieť aj vo vysokom rozlíšení a stiahnuť si bezplatne jej kompozičný náhľad. Ľahko sa tak pred definitívnym rozhodnutím o nákupe, dopredu uistíte o vhodnosti tejto fotografie pre váš projekt.


Dostupné rozmery
Extra malý
0.22 MP
466 x 480 pix
Malý
0.62 MP
777 x 800 pix
Stredný
4.38 MP
2064 x 2124 pix
Maximum
4.38 MP
2064 x 2124 pix
MOJE PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2024 | Všetky práva vyhradené.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka spoločnosti JARESO s.r.o. | Web beží na serveroch: WEBGLOBE
Všetky ostatné ochranné známky, logá a autorské práva sú majetkom príslušných vlastníkov.