ONLINE PORTFÓLIO & OSOBNÁ WEB STRÁNKA

Vitajte! & Vďaka za návštevu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografia

Autorské práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.sk

Popis fotografie

Záber na Budatínsky zámok v parku počas letného dňa. Budatínsky zámok je významnou historickou pamätihodnosťou pri meste Žilina. Tento hrad, neskôr prestavaný na zámok, patril v minulosti medzi vodné hrady. Hrad vznikol pri brode na sútoku riek Váh a Kysuca, čo spolu s vodnými priekopami predstavovalo pre hrad vynikajúcu ochranu. Výhodná poloha, tejto pôvodne kráľovskej pevnosti predurčila jeho účel, ktorým bol výber mýta od kupcov prichádzajúcich do Žiliny. Najstaršiu čast hradu tvorí mohutná veža, ktorú je možné vidieť na fotografii spolu s palácom a časťou opevnenia. V prebehu stáročí bol hrad pod hrozbami v podobe útokov a povstaní postupne opevnený. Avšak až romantická prestavba zo začiatku 20-tého storočia dala hradu dnešnú podobu, ktorú následne rešpektovala aj neskoršia pamiatková obnova. Areál Budatínskeho zámku je prístupný pre verejnosť a nachádzajú sa v ňom rôzne expozície. Okrem iného aj rozsiahla zbierka drotárskych výrobkov. V okolí Budatínskeho zámku sa nachádza rozľahlý park s množstvom starých stromov. Budatínsky zámok určite stojí za návštevu.

O mne
Kľúčové slová pre túto fotografiu
TIP:
Kliknutím na jednotlivé kľúčové slová alebo slovné spojenia môžete spustiť vyhľadávanie ďalších fotografií, ktorých popis obsahuje hladaný text.
Fotovýbava použitá na odfotografovanie tejto fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektív: Zuiko Digital 14-45mm/3.5-5.6

Filter: Sigma Wide Circular Polarizing Filter 58mm

Informácie o možnom voľnom použití tejto náhľadovej fotografie

Chceli by ste použiť túto náhľadovú fotografiu o maximálnej veľkosti 600x507 pixelov na vašich web stránkach a on-line projektoch úplne zadarmo? Môžete tak urobiť bez akýchkoľvek obáv a úplne legálne. Jedinou nutnosťou je uvedenie aktívnej (klikateľnej) spätnej linky na tieto stránky (jareso.sk), niekde v rámci vašich stránok a dodržiavanie autorského zákona v plnom rozsahu.

Dostupné rozmery
Tento náhľad
0.3 MP
600 x 507 pix
IBA PRE WEB
Nákup & Stiahnutie

Nestačí vám rozlíšenie ktoré je dostupné zdarma? Chceli by ste si prezrieť túto fotografiu vo vyššom rozlíšení? Kúpiť a okamžite si ju stiahnuť? Nie je nič jednoduchšie. Stačí stlačiť toto tlačidlo ktoré vás okamžite prenesie do náhľadovej sekcie tejto fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registrácii v mikrofotobanke Dreamstime si dokonca môžete túto fotografiu nezáväzne prezrieť aj vo vysokom rozlíšení a stiahnuť si bezplatne jej kompozičný náhľad. Ľahko sa tak pred definitívnym rozhodnutím o nákupe, dopredu uistíte o vhodnosti tejto fotografie pre váš projekt.


Dostupné rozmery
Extra malý
0.17 MP
480 x 363 pix
Malý
0.48 MP
800 x 604 pix
Stredný
3 MP
1992 x 1505 pix
Veľký
5 MP
2572 x 1943 pix
Maximum
7.93 MP
3240 x 2448 pix
MOJE PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2024 | Všetky práva vyhradené.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka spoločnosti JARESO s.r.o. | Web beží na serveroch: WEBGLOBE
Všetky ostatné ochranné známky, logá a autorské práva sú majetkom príslušných vlastníkov.