ONLINE PORTFÓLIO & OSOBNÁ WEB STRÁNKA

Vitajte! & Vďaka za návštevu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografia

Autorské práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.sk

Popis fotografie

Pohľad na nádvorie a hlavnú vstupnú bránu do známeho hradu Strečno počas letných dní. Strečno je zrúcanina gotického hradu ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Žilina na severnom Slovensku. Tento hrad je právom považovaný za jednu z najzaujímavejších hradných zrúcanín na Slovensku. Prvé zmienky o hrade ako o stredisku väčšieho feudálneho rozmeru siahajú do doby Matúša Čáka Trenčianskeho. Hrad vznikol pravdepodobne na mieste staršieho slovanského hradiska na prelome 13. a 14. storočia. Od samého počiatku bol hrad svojou polohou predurčený stať sa ochrancom mýtnej stanice, nachádzajúcej sa pri brode cez rieku Váh pod hradom. Počas stáročí hrad často menil svojich majiteľov. V 17. storočí v búrlivých časoch Thökölyho povstania hrad poskytoval povstalcom útočisko. Preto cisárske vojská za Leopolda I. po dobytí hradu jeho opevnenie zbúrali a poškodili aj časti hradných budov. Z hradu zostali ruiny. Až v 20. storočí postupne prebiehali rekonštrukcie počas ktorých bol hrad archeologicky zakonzervovaný a od roku 1995 je sprístupnený pre verejnosť. Turisti si tu môžu pozrieť veľa zaujímavostí. Múzeum v krytej časti hradu, občasné rozprávkové dni pre deti plné atrakcií, rôzne umelecké výstavy, festivaly a omnoho viac. Hrad sa tiež stal objektom záujmu filmových režisérov natáčajúcich historické a dobrodružné filmy. Napríklad niektoré exteriérové scény z filmu Dračie Srdce (1996) boli natočené práve na hrade Strečno. Hrad je vyhlásený za Slovenskú národnú kultúrnu pamiatku a rozhodne stojí za návštevu.

O mne
Kľúčové slová pre túto fotografiu
TIP:
Kliknutím na jednotlivé kľúčové slová alebo slovné spojenia môžete spustiť vyhľadávanie ďalších fotografií, ktorých popis obsahuje hladaný text.
Fotovýbava použitá na odfotografovanie tejto fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektív: Zuiko Digital 14-45mm/3.5-5.6

Filter: Sigma Wide Circular Polarizing Filter 58mm

Informácie o možnom voľnom použití tejto náhľadovej fotografie

Chceli by ste použiť túto náhľadovú fotografiu o maximálnej veľkosti 600x854 pixelov na vašich web stránkach a on-line projektoch úplne zadarmo? Môžete tak urobiť bez akýchkoľvek obáv a úplne legálne. Jedinou nutnosťou je uvedenie aktívnej (klikateľnej) spätnej linky na tieto stránky (jareso.sk), niekde v rámci vašich stránok a dodržiavanie autorského zákona v plnom rozsahu.

Dostupné rozmery
Tento náhľad
0.51 MP
600 x 854 pix
IBA PRE WEB
Nákup & Stiahnutie

Nestačí vám rozlíšenie ktoré je dostupné zdarma? Chceli by ste si prezrieť túto fotografiu vo vyššom rozlíšení? Kúpiť a okamžite si ju stiahnuť? Nie je nič jednoduchšie. Stačí stlačiť toto tlačidlo ktoré vás okamžite prenesie do náhľadovej sekcie tejto fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registrácii v mikrofotobanke Dreamstime si dokonca môžete túto fotografiu nezáväzne prezrieť aj vo vysokom rozlíšení a stiahnuť si bezplatne jej kompozičný náhľad. Ľahko sa tak pred definitívnym rozhodnutím o nákupe, dopredu uistíte o vhodnosti tejto fotografie pre váš projekt.


Dostupné rozmery
Extra malý
0.17 MP
360 x 480 pix
Malý
0.48 MP
600 x 800 pix
Stredný
4.69 MP
1875 x 2500 pix
Veľký
5 MP
1936 x 2581 pix
Maximum
4.69 MP
1875 x 2500 pix
MOJE PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2024 | Všetky práva vyhradené.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka spoločnosti JARESO s.r.o. | Web beží na serveroch: WEBGLOBE
Všetky ostatné ochranné známky, logá a autorské práva sú majetkom príslušných vlastníkov.