ONLINE PORTFÓLIO & OSOBNÁ WEB STRÁNKA

Vitajte! & Vďaka za návštevu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografia

Autorské práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.sk

Popis fotografie

Pohľad na Oravský hrad (Nemecky: Arwaburg, Maďarsky: Árva vára) videný z mierneho podhľadu v smere od hlavnej cesty počas jasného letného dňa. Na tejto fotografii je možné vidieť, ako vysoko na brale sa v skutočnosti Oravský hrad nachádza. Pomedzi zelené stromy je tiež vidieť citadela, veža s hodinami a iné časti hradu. Oravský hrad bol postavený v 13. storočí a je považovaný za jeden z najzaujímavejších hradov na Slovensku. Hrad je tiež populárnou destináciu, ktorá láka kameramanov a filmových producentov z celého sveta. Je všeobecne známe, že mnoho scén zo svetovo presláveného filmu Nosferatu z roku 1922 sa natočilo práve vo vnútri tohto hradu. Prírodný skalnatý útvar na ktorom sa tento hrad nachádza je známy aj ako „Oravské hradné bralo“, ktoré je súčasťou Oravskej vrchoviny. Je to masívny skalnatý útvar, ktorý je asi 112 metrov vysoký vo svojom najvyššom bode. Oravský hrad bol postavený nad riekou rovnakého mena, ktorá, ktorá tečie pod hradom, rieka Orava. Unikátne prírodná lokalita, kde bol hrad postavený bola osídlená už od praveku. Úplne prvé písomné zmienky o Oravskom hrade sa datujú až do roku 1267. Počas tejto doby bola len prízemná časť hradu postavený z kameňa, zatiaľ čo druhé poschodia boli vyrobené len z dreva. Dokonca aj po mnohých storočiach táto časť hradu je ešte čiastočne viditeľná v zmenenej podobe. Je to románska citadela, najvyššia a najstaršia časť Oravského hradu, ktorá bola postavená na základoch staršieho opevnenia. Oravský hrad sa v rámci Uhorského kráľovstva stal v 14. storočí centrum Oravskej (Maďarsky: Árva) župy. Hlavnou strategickou funkciou hradu bola však ochrana soľnej cesty do Poľska. V súčasnej dobe sa v priestoroch hradu nachádza Oravské múzeum. Medzi turisticky atraktívne expozície patrí hradná kaplnka, Rytierska sála, miestnosť s dobovými zbraňami, ale aj vedecké, etnografické a archeologické zbierky. Mnoho miestností na Oravskom hrade je vybavených autentickým zámockým nábytkom a dobovými doplnkami. Tento hrad sa nachádza v mestečku Oravský Podzámok, v Oravskom kraji na severnom Slovensku. Hrad je populárnou destináciou pre turistov z celej Európy a sveta taktiež.

O mne
Kľúčové slová pre túto fotografiu
TIP:
Kliknutím na jednotlivé kľúčové slová alebo slovné spojenia môžete spustiť vyhľadávanie ďalších fotografií, ktorých popis obsahuje hladaný text.
Fotovýbava použitá na odfotografovanie tejto fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektív: Zuiko Digital 14-45mm/3.5-5.6

Filter: Sigma Wide Circular Polarizing Filter 58mm

Informácie o možnom voľnom použití tejto náhľadovej fotografie

Chceli by ste použiť túto náhľadovú fotografiu o maximálnej veľkosti 600x471 pixelov na vašich web stránkach a on-line projektoch úplne zadarmo? Môžete tak urobiť bez akýchkoľvek obáv a úplne legálne. Jedinou nutnosťou je uvedenie aktívnej (klikateľnej) spätnej linky na tieto stránky (jareso.sk), niekde v rámci vašich stránok a dodržiavanie autorského zákona v plnom rozsahu.

Dostupné rozmery
Tento náhľad
0.28 MP
600 x 471 pix
IBA PRE WEB
Nákup & Stiahnutie

Nestačí vám rozlíšenie ktoré je dostupné zdarma? Chceli by ste si prezrieť túto fotografiu vo vyššom rozlíšení? Kúpiť a okamžite si ju stiahnuť? Nie je nič jednoduchšie. Stačí stlačiť toto tlačidlo ktoré vás okamžite prenesie do náhľadovej sekcie tejto fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registrácii v mikrofotobanke Dreamstime si dokonca môžete túto fotografiu nezáväzne prezrieť aj vo vysokom rozlíšení a stiahnuť si bezplatne jej kompozičný náhľad. Ľahko sa tak pred definitívnym rozhodnutím o nákupe, dopredu uistíte o vhodnosti tejto fotografie pre váš projekt.


Dostupné rozmery
Extra malý
0.16 MP
480 x 334 pix
Malý
0.44 MP
800 x 556 pix
Stredný
4.57 MP
2562 x 1782 pix
Maximum
4.57 MP
2562 x 1782 pix
MOJE PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2024 | Všetky práva vyhradené.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka spoločnosti JARESO s.r.o. | Web beží na serveroch: WEBGLOBE
Všetky ostatné ochranné známky, logá a autorské práva sú majetkom príslušných vlastníkov.