ONLINE PORTFÓLIO & OSOBNÁ WEB STRÁNKA

Vitajte! & Vďaka za návštevu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografia

Autorské práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.sk

Popis fotografie

Toto je pohľad na južnú stranu populárnej turistickej destinácie, ktorou je známy Oravský hrad (Nemecky: Arwaburg, Maďarsky: Árva vára) počas letných mesiacov s jasne modrou oblohou a niekoľkými mrakmi v pozadí. Pri pohľade s tejto južnej strany je dobre vidieť jednotlivé budovy Oravského hradu známe aj ako Horný hrad a Dolný hrad. Oravský hrad je hovorovo označovaný ako "Orlie hniezdo", pretože, sa jeho najvyššia a najstaršia časť týči na masívnom skalnom útvare podobne ako hniezdo dravca. Tento prírodný útvar je známy ako „Oravské hradné bralo“, ktoré je súčasťou Oravskej vrchoviny. Tvorí ho strmý 112 metrov vysoký kopec, ktorý pre hrad zároveň slúži ako prírodná pevnosť. Hrad je tiež čiastočne ukrytý za zelenými ihličnatými stromami, ktoré ho obklopujú. Oravský hrad prešiel počas svojej existencie rukami rôznych majiteľov, rovnako ako aj mnohými rekonštrukciami a opevneniami. Naneštastie na začiatku 19. storočia hrad takmer úplne vyhorel. Požiar vtedy zničil všetky drevené časti hradu. Avšak neskôr bol hrad archeologicky zakonzervovaný a rekonštruovaný tak, aby mohol aj naďalej žiť svojim životom. Oravský hrad je jasne vnímaný, ako jeden z najviac atraktívnych hradov nachádzajúcich sa na severnom Slovensku. Vstup do hradu je tvorený radom opevnených vstupných brán, nasledujúcich jedna po druhej a dokonca je vstup tvorený aj krátkym tunelom v hradnom brale, ktorý vedie na hlavné nádvorie. Hrad je otvorený pre všetkých tých, ktorí ho navštívia so záujmom o históriu, objavovanie slovenských pamiatok a kultúrneho dedičstva. Oravský hrad môže niekedy pôsobiť až trochu strašidelne a preto sa tam občas v noci konajú strašidelné exhibície, rovnako ako aj populárne divadelné predstavenia, alebo iné výstavy, ktoré sú naplánované v priebehu celého roka. Oravský hrad je tiež populárnym miestom pre nakrúcanie rozprávok, alebo hororov. Mnoho scén zo svetovo presláveného filmu Nosferatu (1922) bolo nakrútených práve tam. Hrad rozhodne stojí za návštevu.

O mne
Kľúčové slová pre túto fotografiu
TIP:
Kliknutím na jednotlivé kľúčové slová alebo slovné spojenia môžete spustiť vyhľadávanie ďalších fotografií, ktorých popis obsahuje hladaný text.
Fotovýbava použitá na odfotografovanie tejto fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektív: Zuiko Digital 40-150mm/3.5-4.5

Filter: Sigma Wide Circular Polarizing Filter 58mm

Informácie o možnom voľnom použití tejto náhľadovej fotografie

Chceli by ste použiť túto náhľadovú fotografiu o maximálnej veľkosti 600x504 pixelov na vašich web stránkach a on-line projektoch úplne zadarmo? Môžete tak urobiť bez akýchkoľvek obáv a úplne legálne. Jedinou nutnosťou je uvedenie aktívnej (klikateľnej) spätnej linky na tieto stránky (jareso.sk), niekde v rámci vašich stránok a dodržiavanie autorského zákona v plnom rozsahu.

Dostupné rozmery
Tento náhľad
0.3 MP
600 x 504 pix
IBA PRE WEB
Nákup & Stiahnutie

Nestačí vám rozlíšenie ktoré je dostupné zdarma? Chceli by ste si prezrieť túto fotografiu vo vyššom rozlíšení? Kúpiť a okamžite si ju stiahnuť? Nie je nič jednoduchšie. Stačí stlačiť toto tlačidlo ktoré vás okamžite prenesie do náhľadovej sekcie tejto fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registrácii v mikrofotobanke Dreamstime si dokonca môžete túto fotografiu nezáväzne prezrieť aj vo vysokom rozlíšení a stiahnuť si bezplatne jej kompozičný náhľad. Ľahko sa tak pred definitívnym rozhodnutím o nákupe, dopredu uistíte o vhodnosti tejto fotografie pre váš projekt.


Dostupné rozmery
Extra malý
0.17 MP
480 x 360 pix
Malý
0.48 MP
800 x 600 pix
Stredný
4.81 MP
2533 x 1900 pix
Maximum
4.81 MP
2533 x 1900 pix
MOJE PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2024 | Všetky práva vyhradené.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka spoločnosti JARESO s.r.o. | Web beží na serveroch: WEBGLOBE
Všetky ostatné ochranné známky, logá a autorské práva sú majetkom príslušných vlastníkov.