ONLINE PORTFÓLIO & OSOBNÁ WEB STRÁNKA

Vitajte! & Vďaka za návštevu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografia

Autorské práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.sk

Popis fotografie

Táto fotografia predstavuje vtáky sediace na strome pochutnávajúc si na ovocí. Pri pohľade na vtáky, ktoré jedia jablká, ste možno uhádli, čo sú to za vtáky. Áno, toto sú unikátne Chochláče (Bombycilla). Podľa väčšinového názoru ide o jediný rod čeľade chochláčovité (Bombycillidae).Tieto malé vtáky, ktoré sú zvyčajne dlhé 18 centimetrov s krásnym opereným hrebeňom nad hlavami a bielou lemovanou čiernou maskou cez tvár sú skutočne tak mimoriadne, že človek pri pohľade na ne je nútený oceniť rozmanitosť prírody. Majú perie zafarbené sivou a hnedou farbou a na spodnej časti chvosta majú žltú farbu. Pre brušká sú dve rôzne farby. U mladých Chochláčov je na bruchu sivá farba, zatiaľ čo dospelí majú na bruchu žlté pruhy. Ich biele lemované čierne masky ich robia atraktívnejšími a výraznejšími medzi všetkými vtákmi. Chochláče sa tak nazývajú kvôli niekoľkým červeným špičkám, ktoré sa nachádzajú v ich krídlach. Tieto vtáky sú skutočnými milovníkmi stromov a kríkov. Preto ich nájdete v lesoch, parkoch, na ovocných stromoch. V skutočnosti sa radi zdržujú na každom mieste, kde sú stromy a kríky plné ovocia. Milujú predovšetkým malé ovocie a bobule. Jablko, ako je znázornené na obrázku, je ich obľúbené jedlo. Chochláče sú známe tým, že niekoľko mesiacov dokážu prežiť len na ovocí. Kuriózne je, že konzumáciou fermentovaných bobúľ sa niekedy Chochláče aj opijú. Sú to vtáky, ktoré sú skutočne spoločenské a uprednostňujú hodovanie v skupinách. Najzaujímavejším faktom je, že jedia na smeny. Jedna skupina príde a vezme si jedlo, potom príde na rad ďalšia a tak ďalej. Tým sa skutočne líšia od ostatných vtákov a považujú sa za disciplinovanejšie a kultivovanejšie.

O mne
Kľúčové slová pre túto fotografiu
TIP:
Kliknutím na jednotlivé kľúčové slová alebo slovné spojenia môžete spustiť vyhľadávanie ďalších fotografií, ktorých popis obsahuje hladaný text.
Fotovýbava použitá na odfotografovanie tejto fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektív: Zuiko Digital 40-150mm/3.5-4.5

Slnečná clona: LH-61D

Informácie o možnom voľnom použití tejto náhľadovej fotografie

Chceli by ste použiť túto náhľadovú fotografiu o maximálnej veľkosti 600x1105 pixelov na vašich web stránkach a on-line projektoch úplne zadarmo? Môžete tak urobiť bez akýchkoľvek obáv a úplne legálne. Jedinou nutnosťou je uvedenie aktívnej (klikateľnej) spätnej linky na tieto stránky (jareso.sk), niekde v rámci vašich stránok a dodržiavanie autorského zákona v plnom rozsahu.

Dostupné rozmery
Tento náhľad
0.66 MP
600 x 1105 pix
IBA PRE WEB
Nákup & Stiahnutie

Nestačí vám rozlíšenie ktoré je dostupné zdarma? Chceli by ste si prezrieť túto fotografiu vo vyššom rozlíšení? Kúpiť a okamžite si ju stiahnuť? Nie je nič jednoduchšie. Stačí stlačiť toto tlačidlo ktoré vás okamžite prenesie do náhľadovej sekcie tejto fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registrácii v mikrofotobanke Dreamstime si dokonca môžete túto fotografiu nezáväzne prezrieť aj vo vysokom rozlíšení a stiahnuť si bezplatne jej kompozičný náhľad. Ľahko sa tak pred definitívnym rozhodnutím o nákupe, dopredu uistíte o vhodnosti tejto fotografie pre váš projekt.


Dostupné rozmery
Extra malý
0.13 MP
274 x 480 pix
Malý
0.37 MP
457 x 800 pix
Stredný
3 MP
1308 x 2292 pix
Veľký
5.14 MP
1713 x 3000 pix
MOJE PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2024 | Všetky práva vyhradené.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka spoločnosti JARESO s.r.o. | Web beží na serveroch: WEBGLOBE
Všetky ostatné ochranné známky, logá a autorské práva sú majetkom príslušných vlastníkov.