ONLINE PORTFÓLIO & OSOBNÁ WEB STRÁNKA

Vitajte! & Vďaka za návštevu! ;-)

Slovenčina Český jazyk English

Royalty-Free Stock Fotografia

Autorské práva: © JARESO (Boris Jaroščák) | www.jareso.sk

Popis fotografie

Prvé čo na tejto fotografii upúta pozorovateľov pohľad je veľká rustikálna nákova, ktorá je umiestnená na starodávnom drevenom kláte spolu s rôznym kováčskym náradím, menšou drôtenou kefou modrej farby a jedným kladivom strednej veľkosti. Pri detailnejšom pohľade na nákovu môžeme do značnej miery predpokladať, že sa spolu s klátom najmä v minulosti intenzívne používala ku kováčskej práci. Jednoznačne to potvrdzuje aj fakt, že nákova je pevne a hlboko zarazená do dreva tvoriaceho klát. Došlo k tomu nepochybne počas každodennej práce s nákovou, kedy boli nákova a drevo klátu vystavené intenzívnym nárazom počas procesu obrábania kovov. Toto mnoho krát opakované silové pôsobenie značného rozsahu malo za následok permanentné zdeformovanie povrchu dreveného klátu, na ktorom sa nachádzala nákova. Povrch na spodnej strane dreveného klátu je trochu nerovnomerný, čo je dôvodom, prečo je pod ním položená malá drevená doska, ktorá všetku nerovnosť klátu voči zemi vyrovnáva. Umožňuje tým prípadné bezproblémové použitie nákovy. Zjavné opotrebenie na samotnom kláte poukazuje aj na to, že sa na jeho výzore podpísal zub času a nepochybne nesmierna záťaž, ktorá bola naň často kladená v dobách, keď sa klát spolu s nákovou hojne využívali pri kutí železa. Nákovy ako také boli kováčmi používané dávno predtým než sa k slovu dostali súčasné technologické vylepšenia a automatizované metalurgické postupy. Už v dávnych dobách staroveku sa stretávame s podobnými nástroji používanými pri obrábaní kovov. Práca to bola odjakživa fyzicky namáhavá, ale aj napriek tomu, že dnešná doba kováčsku prácu do istej miery uľahčuje novodobými technologickými vylepšeniami, stále sa nájdu v tomto obore nadšení majstri, ktorí aj naďalej požívajú tradičné metódy pri obrábaní kovov. Vytvárajú tak kvalitné výrobky ako kované brány, podstavce, zábradlia, mreže, či nádherné umelecké repliky a iné hodnotné predmety. Nákovy, ktoré je možné vidieť dnes sú vyrobené prevažne z ocele, niektoré z nich sú tvorené kombináciou ocele a liatiny, ktorá umožňuje, že nákova ako nástroj bude viac odolná pri práci. V konečnom dôsledku kvalitná nákova pomáha zvýšiť celkovú efektivitu každodennej práce kováča.

O mne
Kľúčové slová pre túto fotografiu
TIP:
Kliknutím na jednotlivé kľúčové slová alebo slovné spojenia môžete spustiť vyhľadávanie ďalších fotografií, ktorých popis obsahuje hladaný text.
Fotovýbava použitá na odfotografovanie tejto fotografie

Fotoaparát: Olympus E-500

Objektív: Zuiko Digital 40-150mm/3.5-4.5

Slnečná clona: LH-61D

Informácie o možnom voľnom použití tejto náhľadovej fotografie

Chceli by ste použiť túto náhľadovú fotografiu o maximálnej veľkosti 600x854 pixelov na vašich web stránkach a on-line projektoch úplne zadarmo? Môžete tak urobiť bez akýchkoľvek obáv a úplne legálne. Jedinou nutnosťou je uvedenie aktívnej (klikateľnej) spätnej linky na tieto stránky (jareso.sk), niekde v rámci vašich stránok a dodržiavanie autorského zákona v plnom rozsahu.

Dostupné rozmery
Tento náhľad
0.51 MP
600 x 854 pix
IBA PRE WEB
Nákup & Stiahnutie

Nestačí vám rozlíšenie ktoré je dostupné zdarma? Chceli by ste si prezrieť túto fotografiu vo vyššom rozlíšení? Kúpiť a okamžite si ju stiahnuť? Nie je nič jednoduchšie. Stačí stlačiť toto tlačidlo ktoré vás okamžite prenesie do náhľadovej sekcie tejto fotografie v mikrofotobanke Dreamstime. Po registrácii v mikrofotobanke Dreamstime si dokonca môžete túto fotografiu nezáväzne prezrieť aj vo vysokom rozlíšení a stiahnuť si bezplatne jej kompozičný náhľad. Ľahko sa tak pred definitívnym rozhodnutím o nákupe, dopredu uistíte o vhodnosti tejto fotografie pre váš projekt.


Dostupné rozmery
Extra malý
0.17 MP
360 x 480 pix
Malý
0.48 MP
600 x 800 pix
Stredný
3 MP
1500 x 2000 pix
Veľký
5 MP
1936 x 2581 pix
Maximum
15.98 MP
3462 x 4616 pix
MOJE PROFILY NA
WEBSITE DEVELOPER
..:: JARESO ::..
© 2005-2016 | Všetky práva vyhradené.
© Copyright: JARESO / (BORIS JAROSCAK) | JARESO ® je registrovaná ochranná známka spoločnosti JARESO s.r.o. | Web beží na serveroch: WEBGLOBE - YEGON
Všetky ostatné ochranné známky, logá a autorské práva sú majetkom príslušných vlastníkov.